vasehrad
vasehrad
vasehrad
vasehrad
Vyšehrad
Vyšehrad
 
rotunda
rotunda

Galerie Vyšehrad

Ohlédnutí za sezónou 2020

Galerie Vyšehrad, 2020
Galerie Vyšehrad, 2020
Galerie vyšehrad, 2020
Galerie vyšehrad, 2020
Galerie vyšehrad, 2020
Galerie vyšehrad, 2020
Galerie vyšehrad, 2020
Galerie vyšehrad, 2020
Galerie vyšehrad, 2020
Galerie vyšehrad, 2020

Aktuality

Od 18.12. je znovu zavřeno

Z důvodu nařízení vlády ČR jsme nuceni od pátku 18. prosince zavřít expozici v Gotickém sklepě a prohlídkový okruh v kasematech a Gorlici.
Infocentrum Špička ale zůstává otevřené.

 
4. prosince znovu otvíráme

Od 4. prosince bude znovu otevřena expozice "Historické podoby Vyšehradu" v Gotickém sklepě, opět začnou probíhat prohlídky kasemat a Gorlice. Otevřena budou také informační centra Špička a Cihelná brána.

Ve všech prostorách budou dodržována platná nařízení, bude omezena kapacita dle rovnice 1 osoba na 15 m2.

 
Výstava F. Černého se odkládá

Plánovaná výstava Filipa Černého: Čtyři denní doby je odložena na březen 2021.

Děkujeme za pochopení
 
Od 12.10. jsou objekty NKP Vyšehrad uzavřené

Na základě USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 8. října 2020 č. 996 jsou veškeré přístupné objekty v areálu NKP Vyšehrad od pondělí 12. 10. 2020 uzavřeny.

Areál parku je pro veřejnost otevřen, otevírací doba  veřejného WC  9:30 až 17:00 hod.


 
Zkrácení otevírací doby objektů

V důsledku zhoršené epidemiologické situace je od října zkrácena otevírací doba všech objektů v areále do 17,00 hod.

 
Vyšehrad má nové logo

Nové logo a celková vizuální identita od Jana Matouška a Miroko Maroko působí současně, i když používá tradiční prvky a odkazuje k symbolice minulosti.

 

Litera V a dvojtečka, složená ze symbolu dvou hvězd, odkazují svým vhodným provedením k iniciále, monogramu, králi Vratislavovi, důmyslně asociují i další historické významy a odkazy. Zároveň je prostor za dvojtečkou otevřen novým textovým významům a sdělením.

Hvězda je symbolem ducha a nadčasovosti, ve vertikálním spojení pak symbol odkazuje i na samotný název místa Vyšehrad – Vyšší město (Akros – Polis). Dvojtečka navozuje začátek dalšího dialogu, informace lze dále rozpracovávat.

Nová vizuální identita navozuje lehkost a úctyhodnost, a především volbou písma Atlantic od písmolijny Heavyweight (Jan Horčík a Filip Matějíček) koresponduje s historickým odkazem Vyšehradu.

Písmo Atlantic je současnou interpretací klasického písmařství, jehož kořeny sahají k antickým a humanistickým písmům. Svojí formou navazuje na tradici písma tesaného do kamene i na historické kořeny i materiálnost tesaných nápisů.

V průběhu nadcházejících měsíců budeme novou vizuální identitu postupně implementovat tak, aby nakonec propojila všechny naše viditelné výstupy a stala se přirozenou a jednoznačně rozpoznatelnou součástí Vyšehradu.

nove_logonovy-vizual
 
Údržba vyšehradských parků v období sucha

Z důvodu dlouhodobého sucha ponecháváme svažité a hůře přístupné travnaté plochy sekané v režimu lučních porostů. Seč pobytových a reprezentativních trávníků zůstává beze změn.

Prosíme o respektování tohoto sdělení a o úklid po psech i ve vyšší trávě. Děkujeme.

Dodržování pořádku

Prosíme návštěvníky o udržování čistoty a o odhazování odpadků výlučně do košů. Neodhazujte odpadky ani na skálu a do svahů – úklid je zde velmi náročný a nebezpečný. Děkujeme.


 
Zobrazit vše