vasehrad
vasehrad
vasehrad
vasehrad
Vyšehrad
Vyšehrad
 
rotunda
rotunda

Program

Jakub Čuška: Místo - Nemísto 07.12.2018 - 23.12.2018
Galerie Vyšehrad

Jakub Čuška (nar. 1989 v Bruntálu) – V l. 2010-2014 studoval na PdF UP v Olomouci (obor Výtvarná tvorba pro ZUŠ), studia však nedokončil. Od roku 2013 studuje na Akademii výtvarných umění v Praze (ateliér Malba IV, Škola prof. Martina Mainera). V současné době pokračuje ve studiu ve stejném ateliéru pod novým vedením (Škola Marka Meduny). 

Na realizaci vyšehradského projektu se podílí AVU a Hlávkova nadace.

 
Komentovaná vycházka, Bájný Vyšehrad 15.12.2018
Staré purkrabství

14 hodin

Komentovaná vycházka s Ing. arch. Petrem Kučerou

Bájný Vyšehrad – fikce versus realita

V rámci vycházky si připomeneme známé vyšehradské pověsti, například o kněžně Libuši, Šemíkovi a čertových kamenech. Zaměříme se však na jejich věrohodnost a pokusíme se oddělit historickou fikci od reality. Poznáme, jak se význam Vyšehradu měnil v dobových kronikách od Kosmase po Václava Hájka z Libočan. Zjistíme, jak výrazně do všeobecného vnímání Vyšehradu zasáhl Karel IV. nebo čeští vlastenci v 19. století. Odhalíme také fascinující příběh a symboliku Myslbekových sousoší, znázorňujících klíčové výjevy z českých bájí a pověstí.

Začátek na Starém purkrabství
rezervace pokladna@praha-vysehrad.cz
vstupné jednotné 150 Kč

 
Betlém 16.12.2018
Staré purkrabství

15 hodin

Loutkovo – hudební pohádka pro celou rodinu.

Každý ten příběh jistě znáte, už se tady vypráví přes dvě tisíciletí, ale málo kdo mohl být přitom, kdy se ten zázrak stal. My Vás zavedeme do dalekého Betléma, kde ve chlívku mezi ovečkami, kravičkami a jiným dobytkem jsou na slámě jesličky. V jesličkách Jéžíšek a okolo něj ti kteří ho mají rádi. Velká sláva to byla, Andělé pěli písně, dokonce i králové jej navštívili. Ale jednomu králi se narození Ježíška nelíbí. Je to zlý král Herodes a udělá všechno proto, aby se jej zbavil. Jak to s Jéžíškem dopadlo se můžete podívat v našem hudebně-loutkovém Betlémě.
Divadlo Toy Machine
Pohádka vhodná pro děti od 3 let.
Rezervace pokladna@praha-vysehrad.cz

 

Galerie Vyšehrad

Jakub Čuška: Místo - Nemísto, 7.12. - 23. 12. 2018

Jakub Čuška: Místo - Nemísto
Jakub Čuška: Místo - Nemísto
Jakub Čuška: Místo - Nemísto
Jakub Čuška: Místo - Nemísto
Jakub Čuška: Místo - Nemísto
Jakub Čuška: Místo - Nemísto
Jakub Čuška: Místo - Nemísto
Jakub Čuška: Místo - Nemísto

Aktuality

Vánoční otvírací doba

24. a 31. prosince bude v objektech NKP Vyšehrad zkrácená otvírací doba, otevřeno bude pouze do 13 hodin. Ostatní dny vánočních svátků otevřeno dle běžné otvírací doby, tzn. 9:30 až 17 hodin.

 
Vyšehradské fejetony Popelky Biliánové

Nově v prodeji v Informačním centru Špička

Vyšehradské fejetony Popelky Biliánové, nakladatelství Klímová Nikola – Take Take Take ve spolupráci s Vyšehradským jezdcem (www.vysehradskej.cz), rok vydání 2018

cena 200 Kč


 
Statické zajištění části bastionu sv. Leopolda

Probíhá Statické zajištění části bastionu sv. Leopolda, proto je uzavřena část chodníku na hradbách. Děkujeme návštěvníkům za respektování zákazu vstupu.