vasehrad
vasehrad
vasehrad
vasehrad
Vyšehrad
Vyšehrad
 
rotunda
rotunda

Program

Metropolitní léto hereckých osobností 22.06.2018 - 31.08.2018
Letní scéna

Hlavním lákadlem 15. ročníku divadelní přehlídky je premiéra klasické francouzské situační komedie Georgese Feydeau Brouk v hlavě. Chybět nebudou ani osvědčené tituly z minulých let.Více informací o programu a vstupenkách
na www.studiodva.cz
 
Silvia Krivošíková: GESICHTE 27.07.2018 - 02.09.2018
Galerie Vyšehrad

Silvia Krivošíková (nar. 1976 ve Zvoleně, Československo) – V l. 1998-2004 absolvovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislavě (prof. Vladimír Popovič). V r. 2003 v rámci programu Erasmus studijně pobývala na Faculdade de Belas Artes da Universidade do Porto v Portu, kde potom také několik let žila. V r. 2008 tam spoluzakládala Kubik Gallery. Od začátku r. 2012 žije a tvoří ve Vídni. Často vystavuje v Portugalsku a na Slovensku (např. projekt Kudy vede cesta ven?, Nitrianska galéria, 2012). V Praze byla její tvorba představena v r. 2013 v Galerii SPZ (Model pocitu / Schéma emoce), 2014 v Galerii Petr Novotný (Komické figury & Allerlei) a v k.art.on Gallery (Empirikova konfigurace). V časopise Revolver revue č. 90/ 2013 vyšel s autorkou rozhovor. Naposledy vystavovala v ČR samostatně v r. 2017 (Figurace, Galerie Dům, Broumov) a v rámci projektů Jej svet – 6 současných slovenských umělkyň pracujících v médiu malby (Oblastní galerie Vysočiny, Jihlava 2016) a Metastázy obrazu (Topičův salon, Praha, 2017).

 
Čajomír fest 18.08.2018 - 19.08.2018
Staré purkrabství

V sobotu bude festival zahájen ve 12.00 hodin a
potrvá do 20.00 hodin. Nedělní program bude stejně jako každý rok od svítání do soumraku.


Čaje z celého světa
Návštěvníci se mohou těšit na čaje z celého světa, workshopy a přednášky. Letos je speciálním hostem korejská delegace vedená slavnou čajovou mistryní - paní Sunwoo Park. Korejci představí svou čajovou kulturu přednáškami, workshopy a praktickými ukázkami.
Účast potvrdili hosté z Austrálie, Rakouska, Belgie, Ruska, Číny a dalších zemí.

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet zbrusu novou hru Imperium of tea. Podstatou hry je degustace čaje. Hru mohou hrát jak čajoví nadšenci (díky hře si lépe uvědomí chuť čaje a hra jim pomůže sev čajích lépe orientovat), tak profesionálové. Více informací o hře: www.imperiumoftea.cz

Součástí festivalu je tržnice, kde budou stánky dovozců čaje, prodejců keramiky a občerstvení (raw, vegetariánské, etnické...).
Na festivalu vystoupí mnoho umělců.
Návštěvníci festivalu se mohou těšit na pohodovou rodinnou atmosféru, při které si v klidu vychutnají čaj a zapomenou na problémy každodenního života.


Vstupné
degustační páska 250 Kč na den
400 Kč celý festival

Více informací na cajomir.cz
 

Galerie Vyšehrad

Silvia Krivošíková: GESICHTE

Silvia Krivošíková: GESICHTE
Silvia Krivošíková: GESICHTE
Silvia Krivošíková: GESICHTE
Silvia Krivošíková: GESICHTE
Silvia Krivošíková: GESICHTE
Silvia Krivošíková: GESICHTE
Silvia Krivošíková: GESICHTE
Silvia Krivošíková: GESICHTE

Aktuality

Trávníky v parku a Vyšehradě zavlažujeme pouze vodou z Vltavy.
Statické zajištění části bastionu sv. Leopolda

Probíhá Statické zajištění části bastionu sv. Leopolda, proto je uzavřena část chodníku na hradbách. Děkujeme návštěvníkům za respektování zákazu vstupu.

 
 
Archeologický výzkum na Vyšehradě - informace pro návštěvníky
V období od 9. do 14. dubna 2018 bude na Vyšehradě probíhat povrchový, nedestruktivní archeologický výzkum na veřejných plochách. Místa budou vyznačena roxory s páskou, ale průchodnost, až na několik pěšin, bude zajištěna. Děkujeme za pochopení.